Jak prosto rozliczyć PIT przez Internet?

Dzisiaj nikt nie ma zbyt wiele czasu, ciężko też znaleźć czas w ciągu tygodnia, aby pójść do urzędu z deklaracją podatkową. To wszystko wiąże się z czasem jaki przyjdzie nam poświęcić, na nasze szczęście to już się skończyło ponieważ możemy korzystać z innych lepszych rozwiązań. Takim rozwiązaniem jest składanie PIT’u drogą elektroniczną co znacznie ułatwia oraz przyspiesza cały proces. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy swój czas ale również ze względu na drogę elektroniczną pewne kwestie mogą zostać wykonane dużo szybciej. Jednym z plusów, którego należy wymienić to skrócenie czasu oczekiwania na zwrot podatku z trzech miesięcy do 45 dni, co jest wielką zaletą. Ale to nie wszystko, ponieważ jest wiele innych zalet przemawiających za wyborem takiego rozwiązania które od wielu lat wchodzi w łaski podatników i którzy coraz częściej wybierają ten sposób.

Nie czeka i wypełnij swój e-pit!

Czas na wyregulowanie wszystkich formalności związanych z podatkiem jest ograniczony. Mamy na to zaledwie kilkadziesiąt dni, jednak nie warto zwlekać na ostatnią chwile w szczególności że w domu można wypełnić e-pit. Jest to na dzień dzisiejszy zdecydowanie najlepszy sposób na deklarację podatkową. Wystarczy posiadać dostęp do Internetu oraz skorzystać ze specjalnego programu. Został on stworzony w bardzo jasny i prosty sposób, dlatego nie ma obaw, że czegoś nie zrozumiemy. Wszystko zostało dokładnie opisane, a sam proces tworzenia deklaracji drogą elektroniczną przebiega sprawnie i bezproblemowo. Pamiętajmy że nie jest on automatyczną metodą rozliczenia podatkowego, jest on formą ułatwienia, która pomaga nie popełnić błędów przy przepisywaniu danych. I choć uzyskamy rozliczenie sporządzone za nas przez fiskus, to nie warto wierzyć na słowo i własnoręcznie sprawdzić wszystko jeszcze raz. Pozwoli nam to zachować pewność, że wszystko zostało uzupełnione poprawnie a samo rozliczenie nie będzie działało na naszą niekorzyść.

Kompleksowe usługi

Obecnie w tego rodzaju usługach możemy rozliczyć większość rodzajów PIT’ów. Jest ich ponad 30, a najdziemy tak takie formularze jak PIT-28, PIT-37, PIT-38, PIT29, PIT/ZG, PIT-28/b czy NIP-7 oraz wiele, wiele więcej. Warto nadmienić, że w przypadku gdy pracowaliśmy za granicą nie będziemy mieć możliwości rozliczenia się drogą elektroniczną. Ponad to ta kompleksowa usługa pozwala na bezpieczne przechowywanie potwierdzenia wysyłki PIT na komputerze. Zatem nie potrzeba nam drukować kopii deklaracji, wszystko znajduje się na urządzeniu i jest zabezpieczone przed osobami trzecimi. Dlatego wielką zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności posiadania teczki i gromadzeniu w niej sterty papierów. Nic więc w tym dziwnego, że coraz szersze grono podatników zaczyna korzystać z tego typu usług, przyczyniło się do tego również ograniczenie urzędów w stacjonarnych działaniach, więc niejako zostaliśmy zmuszeni na zmianę sposoby rozliczenia. Nie można tej zmiany określić jako coś złego, wręcz przeciwnie ma ona wiele zalet o których można z początku nie wiedzieć.