Jak kupić Bitcoin: Przewodnik krok po kroku do zakupu BitcoinCzy wiesz, że bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą? Albo że jest teraz wart ponad 200 miliardów dolarów? Jeśli nie wiesz, co każda z tych rzeczy oznacza, nie martw się. Ten post wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu i sprzedawaniu bitcoina, a także o tym, jak w niego inwestować. Nawet jeśli nie postrzegasz siebie jeszcze jako "regularnego inwestora", inwestowanie w Bitcoin lub inne kryptowaluty może być sposobem na powiększenie swoich pieniędzy i szybsze osiągnięcie niezależności finansowej. Może to być również dobry sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego, ponieważ nie jest skorelowany z innymi klasami aktywów. Czytaj dalej, aby poznać nasz przewodnik krok po kroku, jak kupić Bitcoin.

Jak kupić Bitcoin w tradycyjny sposób

Jeśli chcesz kupić Bitcoin w tradycyjny sposób, będziesz musiał otworzyć konto w firmie maklerskiej, takiej jak Coinbase, i połączyć istniejące konto bankowe lub kartę kredytową z tym kontem. Po zweryfikowaniu konta, można kupić bitcoin przez połączenie źródła finansowania, jak karta kredytowa lub konto bankowe, do konta Coinbase. Z tym łączem w miejscu, można następnie kupić bitcoin w bieżącym kursie rynkowym z prostym kliknięciem przycisku. Po zakupie bitcoin, można przechowywać go w cyfrowym portfelu, który może być albo portfel online lub portfel na komputerze. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli przechowujesz swój bitcoin w cyfrowym portfelu, jesteś odpowiedzialny za jego zabezpieczenie, ponieważ nie ma centralnego organu lub agencji rządowej, która będzie ubezpieczać bezpieczeństwo i ochronę twojego bitcoin.

Czy teraz jest właściwy czas na zakup?

To jest pytanie, na które tylko ty możesz odpowiedzieć. Ważne jest, aby pamiętać, że jak w przypadku każdej inwestycji, nic nie jest gwarantowane. Podczas gdy bitcoin i inne kryptowaluty uczyniły wiele osób bogatymi w bardzo krótkim czasie, uczyniły również wiele osób biednymi. Kryptowaluty są również niezwykle zmienne, co oznacza, że mogą szybko stracić wartość, jak również równie szybko ją zyskać. Jeśli rozważasz zakup bitcoina lub innej kryptowaluty, upewnij się, że rozumiesz ryzyko i korzyści.