Kiedy będziesz pakować się na kolejną podróż, pamiętaj o tych wskazówkachTwój bagaż powinien przejść przez ochronę za każdym razem, jeśli unikniesz tych siedmiu powszechnych błędów. Trzymaj płyny, żele i aerozole w jednej torbie o pojemności jednej kwarty i nie zapomnij sprawdzić stanu zamków błyskawicznych przed spakowaniem walizki. Pamiętając o tych wskazówkach, Twój bagaż powinien bez problemu przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

Potwierdź, że w swoim bagażu zapakowałeś tylko odzież

Potwierdź, że w swoim bagażu spakowałeś tylko odzież. Powinieneś upewnić się, że nie masz w swojej torbie żadnych niebezpiecznych przedmiotów, takich jak monety, biżuteria czy narzędzia. Niektóre narzędzia, takie jak śrubokręty, szczypce, klucze lub młotki mogą być dozwolone, ale tylko wtedy, gdy znajdują się w przezroczystej plastikowej torbie. Jeśli funkcjonariusz znajdzie w torbie przedmioty niebędące odzieżą, możesz zostać przesłuchany lub przeszukany. Jeśli funkcjonariusz uzna, że próbujesz przemycić coś do kraju, poinformuje Cię o tym i poprosi o pozbycie się tego przedmiotu lub przesłanie go do miejsca docelowego.

Upewnij się, że Twoja walizka jest wolna od wybrzuszonych materiałowych kieszeni i wieszaków

Upewnij się, że w Twojej walizce nie ma wybrzuszonych kieszeni i wieszaków. Wybrzuszone kieszenie z tkaniny to kieszenie, w których tkanina została rozciągnięta, dając kieszeni więcej miejsca. W bagażu nie powinno być również żadnych wieszaków. Jeśli funkcjonariusz znajdzie w torbie wybrzuszone kieszenie lub wieszaki, może rozerwać torbę, aby sprawdzić, co jeszcze jest w środku. Rozdarcie torby to częsty błąd popełniany przez podróżnych. Jeśli Państwa torba zostanie oznaczona, funkcjonariusz zapyta Państwa, czy chcieliby Państwo sami ją skontrolować. Oznacza to, że torba zostanie rozerwana i trzeba będzie zajrzeć do środka. Jeśli funkcjonariusz rozerwie Twoją torbę, nie poskłada jej z powrotem po zakończeniu przeszukania. O wiele lepiej jest otworzyć torbę samodzielnie. Można zapytać funkcjonariusza, czy można otworzyć torbę samemu lub czy można mieć je otworzyć dla Ciebie.

Sprawdź stan zamków błyskawicznych przed spakowaniem walizki

Przed spakowaniem walizki sprawdź stan zamków błyskawicznych. Uszkodzone suwaki powinny być wymienione przed podróżą. Ponadto, zamek błyskawiczny powinien poruszać się swobodnie bez zacinania się i wiązania. Możesz spryskać zamek błyskawiczny bezbarwnym lakierem do paznokci lub smarem, aby go tymczasowo naprawić. Jeśli torba zostanie oznaczona, należy poinformować osobę kontrolującą o chęci zajrzenia do środka torby. Jeśli torba zostanie przeszukana, zostanie rozerwana, a jej zawartość zostanie rzucona wszędzie. Wiele osób jest zawstydzonych, gdy tak się dzieje, ale lepiej, abyś sam zajrzał do środka torby. Warto zapytać kontrolera, czy można zajrzeć do środka torby, aby jej zawartość nie została rozrzucona.