Rozmowa o pracę Istnieje wiele sposobów na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Oto kilka ważnych rzeczy, które każda osoba poszukująca pracy powinna rozważyć przed rozmową kwalifikacyjną. Pierwsze wrażenia mają znaczenie, więc przyjdź wcześniej i bądź na czas na rozmowę kwalifikacyjną. Twój strój powinien również pasować do ogólnego tonu twojego CV, ponieważ chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie na rozmówcy, a także pokazać mu, że zależy ci na zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia.

Jakie są podstawowe typy wywiadów rekrutacyjnych?

Rozmowy kwalifikacyjne to jedna z najczęstszych metod rekrutacji nowych pracowników. Te rozmowy kwalifikacyjne pomagają pracodawcom przeprowadzać rozmowy z kandydatami, którzy są bardziej skłonni do dopasowania się do kultury firmy i dobrze współpracują z zespołem.

Podstawowe rodzaje rozmów rekrutacyjnych:

  • Nieformalne, techniczne, behawioralne, kulturowe - Nieformalna rozmowa kwalifikacyjna: W tego typu rozmowie pracodawca zaprasza kandydatów na pogawędkę przy kawie lub lunchu. Zazwyczaj nie ma ustrukturyzowanego kwestionariusza i nierzadko zdarza się, że tego typu wywiady są otwarte. Ten typ pozwala pracodawcom poznać osobowość kandydata i sposób, w jaki pracowaliby w zespole.
  • Rozmowa techniczna - jest to bardziej ustrukturyzowana rozmowa kwalifikacyjna, która zazwyczaj obejmuje zadany format pytań, w którym kandydaci udzielają odpowiedzi na pytania techniczne w odpowiedzi na konkretny scenariusz lub sytuację, w której

Typowe błędy, które każdy kandydat może popełnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej,

Ważne jest, aby każdy kandydat był świadomy możliwych błędów, które może popełnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W ten sposób mogą ich uniknąć i dostać pracę. Częstymi błędami, które każdy kandydat może popełnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, są brak przygotowania, nieodpowiednie persony, brak pytań, zbytnie nerwowość lub niewiedza, o co zapytać. Oznacza to, że ważne jest, aby wcześniej przećwiczyli rozmowy kwalifikacyjne z przyjaciółmi lub rodziną, aby wiedzieli, czego się spodziewać w danej sytuacji.