Salon kosmetyczny jest przestrzenią, w której poczucie komfortu, bezpieczeństwa i zaopiekowania odrywa kluczową rolę. Oczywiście samo podejście personelu oraz profesjonalizm wykonywanych zabiegów są bardzo ważne, jednak szybko zajdą na dalszy plan, gdy poczucie estetyki pacjentki lub pacjenta zostanie w jakiś sposób zaburzone. To nie obojętne, jak urządzisz gabinet kosmetyczny! Sprawdź, na co w szczególności zwrócić uwagę.
Ergonomiczna i praktyczna przestrzeń
Niezależnie od tego, czy urządzasz mały gabinet kosmetyczny, czy salon urody z kilkoma pomieszczeniami, przy drzwiach wejściowych zawsze powinno znaleźć się biurko. Nawet jeśli nie zatrudniasz dedykowanej osoby do recepcji, to właśnie tam jest przestrzeń do umawiania zabiegów, sprawdzenia cen, a na koniec – dokonania płatności. Sytuacja, w której pacjentka lub pacjent musi przejść obok foteli kosmetycznych, by znaleźć się przy biurku i o coś zapytać, może wywołać dyskomfort i w rezultacie zniechęcić do skorzystania z usług.
Każde stanowisko powinno być wydzielone – z przestrzenią na fotel, taboret dla kosmetyczki, stolik, sprzęt itp. Jeśli masz mały gabinet, zrezygnuj się z wielu stanowisk. Zarówno osoby korzystające z zabiegów, jak i personel muszą mieć przestrzeń.
Meble do salonu kosmetycznego, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo
Wyposażenie gabinetu to w większości przypadków największy koszt aranżacji tego rodzaju przestrzeni. Profesjonalne meble do salonu kosmetycznego nie są tanie. Jednak to właśnie od ich jakości zależy komfort pacjentów. Niedopuszczalne jest, by był to sprzęt wysłużony i zniszczony. Meble raz na kilka lat trzeba wymieniać, by zawsze zachęcały swoją elegancją do powrotu na zabiegi.
Stylowe meble do salonu kosmetycznego znajdziesz tutaj: https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne-wyposazenie/ - łączą one w sobie profesjonalizm i atrakcyjną cenę.
W zależności od potrzeb i specyfiki gabinetu, we wnętrzu mogą się znaleźć:
- Fotele i leżanki kosmetyczne
- Fotele podologiczne
- Wygodne fotele do pedicure i manicure
- Stolik kosmetyczny pod urządzenie
- Taboret dla specjalisty
- Masażer do stóp
- Brodzik do pedicure
Oczywiście nie można zapomnieć też o urządzeniach, takich jak pochłaniacz pyłu czy lampy.
Meble dopasowane do specyfiki zabiegów
Fotele kosmetyczne różnią się od siebie kształtem i funkcjonalnością. Optymalnie spełnią swoją rolę tylko wtedy, gdy są dopasowane do specyfiki zabiegu. Fotel do tatuażu nie powinien być wykorzystywany do zabiegów podologicznych i odwrotnie. Jeśli świadczysz różne usługi, ale masz „jeden fotel do wszystkiego”, Twój gabinet może wydać się nieprofesjonalny, a nawet wzbudzać wątpliwości co do higieny (nawet zupełnie bezpodstawne!).
Podobnie w przypadku tzw. pomocników kosmetycznych, czyli stolików, szafek itp. Najlepiej, gdy każdy zabieg ma przypisaną osobną przestrzeń na narzędzia, wykorzystywane kosmetyki i preparaty itp. Kompletując wyposażenie gabinetu kosmetycznego, pamiętaj o stylistyce – niezależnie od tego, jaką aranżację wnętrza wybierzesz, powinna być spójna i harmonijna.
- Zewnętrzny materiał partnerski